Az alkalmassági vizsga igazolását is fel kell tölteni?
Sokakat érinthet a kérdés, itt a válasz:
Sokakat érinthet a kérdés, itt a válasz:
Újabb fontos kérdés a felvételi pontszámításnál: mi történik azzal, aki megbukik az alkalmassági vizsgán és 0 pontot szerez? Itt a válasz:
Véget ért az érettségi, most már nagyjából mindenki tisztában van az összes jeggyel és ponttal, ami a felvételihez kell. Ne várjatok tovább, számoljátok ki, hogy hány pontot gyűjtöttetek, ehhez pedig használjátok az eduline pontszámító kalkulátorát.
A felsőoktatási felvételi során alapképzésben, illetve osztatlan mesterképzésben általában nincsenek felvételi vizsgák, a felvételi pontokat a középiskolai eredmények és az érettségi vizsgaeredmények, valamint az esetleg előírt alkalmassági és pályaalkalmassági vizsgák eredménye alapján számítják ki. Ez azonban nem minden esetben igaz, vannak olyan felsőoktatási intézmények, ahol szerveznek gyakorlati vizsgákat is.
Nyilvánosságra hozták a 2017-es felvételi minimumponthatárait - a következő listában csak azokat az alap- és osztatlan szakokat találjátok meg, amelyeken a 280-as általános minimumponthatártól eltérő alsó limitet határoztak meg.
Harminc alap- és osztatlan képzés megszűnik, változik egy-két pontszámítási szabály, és új intézménylista lesz a felvételi tájékoztatóban - mi vár a 2017-ben továbbtanulókra? Mi az, amit már most, két-három hónappal a felvételi szezon előtt tudni lehet?
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.